آیین تجلیل از خیرین و یاوران ستاد دیه


 اسدالله جولایی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خیرین و یاوران ستاد دیه نمایندگی استان کرمان با بیان اینکه ستاد دیه از سال 69 شکل گرفته است افزود: تاکنون 110 هزار و 466 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد به همت این ستاد از زندانهای کشور آزاد شده اند.

وی تصریح کرد: زندان برای انسان خوب، جای بدی است و نباید برای زندانیان جرائم غیرعمد زندان پیش بینی شود. مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری در سال جاری مبلغ 313 میلیون تومان به ستاد دیه کمک کرده اند. جولایی در خصوص تصویب قانون بیمه اعتباری شخص ثالث نیز تصریح کرد: با اجرای این قانون بسیاری از زندانیان دیه از زندان آزاد شدند و بیمه ها در این زمینه موظف به پرداخت خسارت هستند.
وی با بیان اینکه بیشترین زندانیان جرائم غیرعمد مربوط به صدور چک بی اعتبار توسط افراد است افزود: در حال حاضر حدود 12 هزار نفر با 900 میلیارد تومان بدهی در زندان به سر می برند که امیدواریم با همکاری مجلس و قوه قضاییه و اصلاح قوانین مشکل این افراد بر طرف شود.
جولایی ادامه داد: در سال گذشته برای 9 هزار و 143 نفر به مبلغ 272 میلیارد تومان بدهی به افراد برای گرفتن رضایت و گذشت توسط ستاد دیه انجام گرفت و در 9 ماهه سال جاری نیز هفت هزار و 481 نفر از زندانیان چک با 240 میلیارد تومان بدهی از طرف شاکیان آزاد شدند.
وی با تاکید براینکه باید در بحث مهریه نیز فرهنگ سازی لازم انجام شود افزود: باید به مباحث مربوط به پیشگیری، آموزش و اجرای قانون توجه بیشتر شود.
در این آیین در حضور آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه بافق، مدیر حوزه های علمیه استان؛ رئیس کل دادگستری و جمعی از مسئولان و خیران کرمانی از خیرین ستاد دیه این استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

مطالب مشابه :

نظرات :


 نام:
 * نظر: